Szabadidős Páros Testépítés
Szabadidős Klasszikus Testépítés -175cm +175cm
Szabadidős Testépítés Abszolút
Beszámoló:

Ezzel a nemzetközi versennyel „indítja el” az őszi versenyszezont az IFBB szövetség.

Ismét lehetett nevezni tehetségkutató kategóriában, hogy a fiatal és tapasztalatlan versenyzők ne a
náluk már rutinosabb versenyzőkkel mérettessenek meg – mondta Berkes László az
ünnepi nyitó beszédében.

Így a tehetségkutató kategória versenyzői életükben először „érezhették meg” a
reflektorfényeket, majd a közönség és a bírók figyelmét vonhatták magukra.
Három korosztály szerint szétválogatott csoportban volt az összehasonlítás, 16-18 év, 18-21 majd 21 év felett.
Az első korosztályban két versenyző volt besorolva: a 14 éves (66-os rajtszám), aki ezüst besorolást kapott, hisz nagyon jól felkészült erre a versenyre, fiatal kora ellenére. A másik versenyzp pedig (73-as rajtszám) volt, akinek sikerült a fizikumával az arany besorolást kiérdemelnie.

A középső korosztályban (18-21 év) egy versenyző volt, (11-es rajtszám), akinek ezüst besorolást kapott.

A "legidősebb" korosztályban (21 év felett) szintén egy versenyző bizonyíthatott, (78-as rajtszám), aki a kemény felkészülésének köszönhetően arany besorolással hagyhatta el a színpadot.

Felnőtt férfi testépítéssel folytatódott a verseny. -80 kg-os kategóriában 2 versenyző, Gulyás László és Molnár Miklós méretettek meg. Lászlónak nehéz dolga volt, ugyanis a saját edzőjével kellett megküzdenie. Mind a két versenyző kűrje megtapsoltatta a közönséget, de Miklósnak sikerült még hangos ujjongásokat is kiváltania a nézőtérről. „Győzött a papírforma” – viccelődött Berkes László az eredményhirdetéskor, ugyanis az első helyen Molnár Miklós végzett, és tanítványa, Gulyás Lászlókapta meg az ezüstérmet.

A következő kateógirában 90kg alatti testépítők mérték össze izomzatukat. Vásárhelyi Zoltán egy nagyon egyedi és egyben kreatív szabadpózolással lepte meg a közönséget, ugyanis kosárlabdázást imitált a pózok bemutatása között. De sajnos ez kevés volt a győzelemhez, ugyanis a bírók Frész Ferencnek szavazták meg az aranyat.

A 100kg alatti kategóriában igencsak erős mezőny alakult ki, és itt nem csak a tömegre gondolok.
Első helyen az osztrák Manuel Narat végzett, nagyon jó szárazsága és izomtömörsége bizonyította a
felkészülését. Őt követte Martin Rezek a második helyen, majd ismét egy osztrák származású
versenyző, Hans Schöner állhatott a dobogó harmadik fokára. Negyedik helyen végzett Csavajda Szabolcs, aki nagyon jó formában volt ahhoz képest, hogy nem rég kezdte a versenyzést.
Érkezett a pizzák földjéről egy pink pózgatyás versenyző, aki iszonyatosan brutál formát hozott magával: száraz, arányos és nagy volt. Szabadpózolása nemcsak a közönséget, de még a bírókat is tapsra kényszerítette. De mivel ő lekéste a kötelező pózok bemutatását, így őt nem értékelték a bírók, viszont egy különdíjat kiérdemelt.

MASTERS kategóriában egy versenyző indult Vásárhelyi Zoltán, aki életkora ellenére bebizonyította,
akár csak „Rocky Balboa”, hogy a kor nem számít. Példaértékű, hogy ugyan két kategóriában indzlt, mégis két különböző szabadgyakorlatot mutatott be: most a képzeletbeli kosárlabda helyett képzeletbeli boxkesztyűkkel érkezet a színpadra. Mivel nem volt ellenfele, így az aranyérmet akasztották a nyakába, de hozzáteszem, megérdemlte.

Páros Testépítésben szintén csak egy pár indult, Vásárhelyi Zoltán és kedvese, Szokol Borbála. Zoli most sem hangyagolta a kreativitást, egy karatebemutatóval egybekötött kűrt láttunk.

A klasszikus testépítők két kategóriában, 175cm alatt és felett mérettettek meg.
Magyaros Alexander már színpadralépés előtt biztos lehetett győzelmében, ugyanis rajta kívül mindenki 175cm-nél magasabb volt. A magas kategóriában már nem volt ilyen könnyű a bírók feladata, ugyanis remek  izomzattal jelentek meg a versenyzők. Frész Ferenc érdemelte ki az első helyet, így ez a második aranyérme ezen a versenyen, hisz a -90kg-os kategóriát is megnyerte. Második helyen a cseh Milos Hoffman végzet, és őt követte Molnár Miklós.

A verseny végén természetesen abszolút bajnokválasztás következett, ahol az osztrák versenyző
diadalmaskodott, Manuel Narat lett az IFBB nemzetközi verseny Abszolút bajnoka. Manuel nagyon jó
izomtömeggel és szárazsággal lépett színpadra, gratulálunk Neki.

A díjakat a Fitbalance „háziasszonya”, Szigethy Anett, valamint Berkes László, a Magyar Testépítő és Fitness Szövetség Szövetségi kapitánya, és Osiyemi Zita, a a Magyar Testépítő és Fitness Szövetség fitness szakág vezetője  adták át.

Szeretnék köszönetet mondani a GYM magazinnak, hogy megírhattam életem első cikkjét, igyekeztem tényközlő lenni, és kicsit a verseny hangulatából egy kis ízelítőt adni.

Mindenkinek jó edzéseket kívánok, erőt, egészséget.